Rozrywka dla dzieci – puzzle

Dla wielu rodziców dziecko jest z ciągłymi wyzwaniami, sprostanie rodzicielstwu jest celem bardzo pracochłonny, czasochłonnym i zmuszającym nas jako opiekunów do ciągłego zaskakiwania malców.

Sklep z zabawkami jest miejscem, w którym odnaleźć można zarówno produkty bardzo ciekawe, rozwijające, uczące malucha nowych umiejętności, jak i produkty niebezpieczne.

Wybierając zakup zabawki należy zatem ze starannością prześledzić czy jest ona odpowiedzialna dla mojej pociechy, czy kolejna gra komputerowa stanowiła będzie dla niego punkt rozwojowy, a może nawet zupełnie inaczej, wywierana presja na przemoc, lejąca się krew będzie stawiana na piedestale. Pojawiają się miejsca, w których edukacyjne zabawki królują, pierwsze domowe chemiczne laboratorium, samodzielnie tworzone kryształki, puzzle, maty modelarskie, dające dziecku możliwość zarówno zabawy, jak i wyzwania związanego z własnym wkładem pracy.

To od nas zależy, w jaki sposób rozwijają się nasze pociechy, to nasza uwaga, zainteresowanie, ale i wspólnie spędzany czas pozwalają na kształtowanie niezwykłych osobowości, świadomych własnych zalet, kwalifikacji czy edukacji.

Spędzanie czasu z maluchami nie musi oznaczać nudy i wielogodzinnego gapienia się w telewizor, ma możliwość tym razem wspólny czas spędzimy na planszowej batalii, kwalifikacji logicznego myślenia, ćwiczeniu pamięci, układaniu słów grze zespołowej, czyli dodawaniu cech naszym pociechom szalenie istotnych w dalszym życiu.

Rynek się zmienia, ale to od naszych decyzji zależy jakie zabawki, gry, czy informacje docierają do naszych dzieci, nie pozostawiajmy tego przypadkowi, świadomie kształtujmy kolejne pokolenie.

Zobacz: książeczki.