Jak przebiega ciąża i w jaki sposób należy o nią dbać?

Kwaśne plus słodkie, a ma możliwość słone z gorzkim? To dylemat omal każdej ciężarnej kobiety. Brzuch niczym balon, poranne nudności, wieczne poddenerwowanie, brak energii. Brzmi jak scena z horroru. Jednak dla pań, doświadczających cudu macierzyństwa, wszystkie te niedogodności są niczym w porównaniu z radością posiadania maleństwa.
1-szy krzyk jest dla naszych uszy tym,czym dla innych najpiękniejsza melodia. Bardzo szybko zapominamy o niedogodnościach związanych z dziewięcioma miesiącami męczarni, kiedy to budziłyśmy się 16 razy \”na siusiu\”, kiedy nie mogłyśmy zasnąć, bo ze znakomitym skutkiem uniemożliwiał nam to nasz brzuch, czy też kiedy nagle dostawałyśmy apetyt na śledzie w czekoladzie. Wszystko to nagle okazuje się być mało istotnym, nic nie znaczącym epizodem.

Młode mamę 1-szy raz w ciąży w ogromnej liczbie przypadków nie wiedzą jak przebiega ciąża, jak będzie wyglądał ich 10 tydzień ciąży. Potrzebują pomocy i wsparcia które w wielu sytuacjach otrzymują od osób im najbliższych.

Okres ciąży to czas, w którym każdej Pani należy się specjalne traktowanie. Nie mówię tutaj, aby obchodzić się z Nią jak z przysłowiowym jajkiem. Pracujące posiadamy mogą zacząć juz starać się o urlop wypoczynkowy.
Ciąża nie jest chorobą i znakomita większość przyszłych mam wręcz dostaje przysłowiowego szału, gdy niemalże wszędzie traktowane są jak kosmitki – dużo lepiej być miłym i uprzejmym, nie podchodzić za blisko, bo nieprosto przewidzieć reakcję no i nie zapominać że „obca rasa” bywa nieprzewidywalna.
Przyszłe posiadamy mają w sobie, niespotykaną u kobiet nie oczekujących potomstwa, priorytetową energię, która roztacza nad nimi swoistą aurę.
Ciąża to na 100 procent okres magiczny nie tylko dla pań, które już za parę miesięcy będą mogły cieszyć się potomstwem, lecz również dla całej rodziny, z niecierpliwością oczekującej narodzin. Mamy mogą też starać się o zasiłek macierzyński. Jest to pomocny dodatek którym warto się zainteresować.