Pozycjonowanie a zdobywanie linków

Jednym z podstawowych zadań pozycjonera jest znalezienie odpowiednich lokalizacji i umieszczenie na nich odnośników do naszych witryn. Jednakże poprzez masowe zmiany w algorytmie ten sposób nieostatnie ewaluuje – przez co nie możemy być pewni stabilnych pozycji w wyszukiwaniach. Jeszcze parę lat temu pozycjonowanie w Polce przede wszystkim opierało się na systemach podmiany linków, masowych zasypywanie stron wpisami do katalogów czy też artykułów do przedruku.

Obecnie pozycjonowanie w większej mierze opiera się na naturalności. Czyli zdobywanie linków z źródeł, które najbardziej pasują do profilu naszej strony internetowej. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością do jednych z takich miejsc należą fora internetowe. W takim miejscu naturalną rzeczą jest, żę konsumenci dzielą się ciekawymi produktami czy też usługami w postacie linków do danych stron internetowych.

Drugim takim miejscem są tematyczne katalogi stron. Tematyczne katalogi stron są w zupełnie inny sposób postrzegany przez wyszukiwarkę internetową aniżeli katalogi ogólnoteoretyczne. Mógłbym się nawet pokusić o spostrzeżenie, że takie katalogi są postrzegane jako proste strony internetowe, które w sposób naturalne linkują do danych witryn. Drugą pozytywną cechę katalogów tematycznych jest fakt, że pojawiają się znacznie wyżej aniżeli ich zwyczajne odpowiedniki. Dla tego pamiętaj, że pozycjonowanie możesz ułatwić sobie obecnie w taki oto sposób.

Sprawdź nas: katalog stron