Drewno na podłodze

Właściwie każdy, kto kiedyś budował, bądź właśnie buduje własny dom, też każdy fachowiec zajmujący się pracami wykończeniowymi, przyzna jednoznacznie, że wykończenie domu jest składnikiem bardzo ważnym i niejako dopieszczającym, niemniej jednak również najdroższym, przed zamieszkaniem w nim.

Same puste ściany, nawet z wylewkami i gładziami, nie stanowią pięknego wnętrza, nie sprawiają, że woli się w nich mieszkać. Dlatego na etapie budowania, zamierzamy i marzymy jak będzie wyglądało jego docelowe wykończenie. Zastanawiamy się czym pokryć ściany, jakie zrobić schody, jakie materiały zastosować na nasze podłogi, tak żeby ogół wnętrza komponowała się ze sobą, aby wszystkie pomieszczenia wyglądały gustownie i elegancko.

Gdy zastanawiamy się co położyć na świeżo wylanej wylewce, w sklepach znajdujemy takie produkty jak deska dębowa warstwowa, która traktowana jest jako jeden z twardszych, a co za tym idzie też solidniejszych materiałów na podłogi do domu. Tego rodzaju podłogi dwuwarstwowe dają gwarancje wysokiej ścieralności, co jest w szczególności istotne w salonie, kuchni, a dosłownie w pokojach dziecięcych, gdzie tak w znaczącej liczbie przypadków korzysta się z podłogi jako miejsca chodzenia, siedzenia, a nawet leżenia.

Ostatnio dość popularna stała się deska dębowa olejowana, jako produkt naturalny, ekologiczny i zdrowy do każdego domu. Nie zależnie od tego czy decydujemy się na budowę małego domku, czy opracowujemy remont i adaptację poddasza, wybór drewna jako materiału docelowego na podłogi a nawet inne powierzchnie, jest wyborem zdrowym i ekologicznym.

Więcej: deska dębowa.